ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΥΕΛΟΥ ΤΩΝ ΟΣΤΩΝ

(1/3) > >>

Εφη:
Ειμαι σχετικα καινουρια στο φορουμ και στο ιντερνετ γενικα αλλα μαθαινω γρηγορα.Ειμαι μητερα ενος 11χρονου αγοριου που νοσησε απο Οξεια Λεμφοβλαστικη Λευχαιμια στα 7 του χρονια,ακολουθησε χημειοθεραπευτικους κυκλους για 2 χρονια,εμεινε μονος του καθαρος για 1,5 χρονο και τωρα,στα 11 του εχει υποτροπη λευχαιμιας και κανει ξανα χημειοθεραπειες για να ετοιμαστει για μεταμοσχευση μυελου των οστων με δοτη τον απολυτα συμβατο αδερφο του.ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.Εχει περασει τα ορια του φοβου κι εχει γινει τρομος.Φοβαμαι τα παντα,ακομα και τον αερα που αναπνεει.Δεν ξερω ποσο συχνα μπαινουν επισκεπτες και μελη σ αυτο το φορουμ,απλα αυτο που χρειαζομαι ειναι να επικοινωνησω με καποιους που περασαν οι ιδιοι η μαζι με συγγενικο τους προσωπο τη διαδικασια της μεταμοσχευσης γιατι επικρατει πολυ μυστικισμος γυρω απο τους κινδυνους μιας τετοιας επεμβασης.Αν καποιος μπορει να απαντησει ,σας ικετευω καντε το.Το προσθεσα ηδη στους σελιδοδεικτες μου και θα μπαινω καθημερινα.ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

popi:
efi moy kalispera.katarxin soy eyxomai to kalytero dynato gia to paidaki soy.stin oikogeneia mou ,o pateras mou epasxe apo pollaplo myeloma kai kaname to 2000 aytologi metamosxeysi  myelloy ton oston giati eixe dika toy kyttara kala.to apolyta eyxaristo einai oti exeis symvato doti ton aderfo tou.ean tueleis kati na me rotiseis grapse mou.

γιαννα:
καλημερα,ειμαι η γιαννα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεις φυσικα εαν η λευχαιμια ειναι κληρονομικη ασθενεια?

sifoy:
giasas .eimai 13 xronon kai o pappoys moy pasxeis apo leyxemia.ton exoyn sto ypokratio thessalonikis.tin perasmenh ebdomada o pappoys moy eniose ena moydiasma sta podia kai anebase 40 pireto.xoris na idopieisei toys goneis moy ???efige mazi me tin giagia moy gia to nosokomio tis eleytheroypolis.parolo poy ta podia toy itan moydiasmena odigise.otan ftasane ekei enimerose ton mpampa moy na paei.kanane ena soro eksetasis alla den toy brikan tipota.sto telos oi giatroi kati ipopsiastikan kai ton esteilan stin thessaloniki.me tis teleikes eksetasis brikane oi giatroi oti telika exei leyxemia :o.oi giatroi ipan na arxisei tis ximiotherapies alla o mpampas moy den dextike arxika epeidi leei oti peftontas ta malia toy kai genika oles oi trixes apo to soma toy tha katalabei oti exei kati kai :'( :'( :'(  :'( :'(  :'( :'(  ... then exoymai bgalei akomei mia teliki apofasi.prostoparon to soi tis mamas moy kai toy mpampa moy exoyn dosei 12 mpoykales me aima.tora xreiazomaste aimopaitaleia giati i katastasi xirotereyei :-[

sifoy:
paidia tha ithela kapoios na moy eksigisi ti akribvs ginetai se mia metamosxeysi aytoy toy tipoy :) :) :) :) :) :) :) :) :) ??? ??? ???

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα