καρκίνος παχέως εντέρου και μετάσταση στο συκώτι

<< < (115/246) > >>

Κontessa:
Εξετασεις καθε χρονο με εισαγωγη σε νοσοκομειο απο μονος του γιατι ειχε ζαχαρο!!!
Υπερηχο ανω κατω κοιλιας, τριπλεξ καρωτιδας, δεικτες, γαστροσκοπηση, κολονοσκοπηση και ποσες ακομα δεν θυμαμαι ολα καλα του ελεγαν... Αφου ειδε τις εξετασεις η ογκολογος κα μας ειπε αν τις ζητουσε καποιος γιατρος... Σκεψου...
Πολυ ατυχος λεει .... Γιαυτο τωρα ειναι πεσμενος σου λεει το εψαχνα...
Αστα...

kontze:
Είναι πραγματικά περίεργο πως ένας οργνισμός εκδηλώνει τη νόσο από τη μία στιγμή στην άλλη!

Ο πατέρας μου πρίν την αιμορραγία από το έντερο είχε κάνει τις συνιθησμένες εξετάσεις αίματος και δεν έιχε τίποτα!
Και είναι επισης βασικό να τονίσουμε ότι οι καρκινικοί δείκτες δεν είναι 100% ασφαλείς για να θέσουν διάγνωση. Υπάρχει περίπτωση να μην ανέβουν πάνω από τα φσυιολογικά όταν η νόσος είναι ενεργή όπως απίσης μπορεί να ανέβουν λόγω άλλης πάθησης και όχι του καρκίνου.

Με αφορμή τα παραπάνω, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μία μέθοδο που έμαθα και κάνει πιθανή διάγνωση ύπαρξης καρκίνου στον οργανισμό ακόμα και 24 μήνες πρίν την όποια εκδήλωση της νόσου. Ονομάζεται Navarro Test και μπορείτε να διαβάσετε λεπτομέρειες παρακάτω:

http://navarromedicalclinic.com/

Γίνεται εξέταση μέσω των ούρων στις Φιλιππίνες!. Το κόστος είναι 55 δολάρια και δεν έχει καμία παρενέργεια.

Το αποτέλεσμα, φυσικά δεν σου δίνει την πληροφορία του που ή ποσο αλλά αν βγεί θετικό τότε ΄θα πρέπει να κάνεις περαιτερω εξετάσεις για να εντοπίσεις τη νόσο νωρίς.

Τη συστήνουν σα μέθοδο αυτοί που προτέινουν το Protocel, κύριως για να δείς την εξέλιξη (όσο πέφτει το νούμερο) της νόσου με τη θεραπέια. Το κάνεις για να έχεις μία βαση και μετά συνεχίζεις κάθε 4-6 μήνες για να δέις πώς πάς.

Ο πατέρας μου το έκανε πρώτη φορά στις 26/10/2011 και το αποτέλεσμα ήταν 51,8.

Θα το ξανακάνει να δόυμε αν υπήρχε βελτίωση με το Protocel τις επόμενες ημέρες...

Κontessa:
Καλησπερα και παλι!! Εχω τοση υπερενταση που νομιζω θα σκασω!!
Εκλεισα για Γερμανια και οταν το ειπα στον πατερα μου να παμε κατερρευσε... Θελω λιγο χρονο μας ελεγε σε δεκαπεντε μερες... Αφηστε με θελω να σταματησω την χημειοθεραπεια και αλλα...
Ποσο δυσκολο ειναι οταν αλλαζουν οι ρολοι απο παιδι να γινεσαι γονιος του πατερα σου...
Ειμαι στεναχωρημενη γιαυτο που του ετυχε αλλα πανω απολα γιατι φανταζομαι τι σκεφτεται και τι περναει...
Ομως εμεις κατω δεν το εχουμε βαλει , ετσι εχουμε αποφασισει, παρολο που αντιμετωπιζουμε κατι τοσο δυσκολο!!!

Το ξερω οτι σας εχω πρηξει απλα επειδη για εκεινον ειναι πολυ δυσκολο το να φυγει εξω, νιωθω τεραστια ευθυνη ....
Πηραμε και τον Τσιωτο και του μιλησε και ετσι λιγο ηρεμησε!!!
Βεβαια δεν ειναι ογκολογος αλλα επειδη ειναι Ο χειρουργος και παντα ειναι διπλα μας , του εχει εμπιστοσυνη!!
 Οποιος εχει αυτη την εμπειρια και θελει , ας μου πει κατι...
Το ξερω οτι σας το εχω ξαναπει ,απλα το εχω αναγκη...

Ξεχασα να σας πω οι καρκινικοι δεικτες σημερα ο cea απο 250 πηγε 180 και ca 19,9 απο 39.200 πηγε 39.000...

mariao:
Kontessa
Ζητάει χρόνο και είναι κουρασμένος ψυχικά κ σωματικά και οι αναποδιές είναι χτυπήματα κάτω απ τη μέση.
Αυτό είναι αναμενόμενο και το είχε κ ο πατέρας μου. Μην απογοητεύεσαι...ειναι φυσιολογικό.
Είναι και το θέμα της γλώσσας που θα του φαίνεται βουνό.
Πότε θα πάτε?
Εαν πάτε από την Δευτέρα, θα συναντήσετε εκει και άλλους Ελληνες για να κάνει παρέα.
Θα μπει σε ρυθμό όταν δει πόσο υποστηρικτικοί είναι οι γιατροί εκεί.
Επιπλέον θα χαλαρώσει καθώς μέσα στο πρόγραμμα είναι και θεραπείες αναζωογονιτικές όπως πχ μασάζ, ρεφλεξολογία κα.
ολα καλά θα πάνε.

Κontessa:
Ναι από Δευτέρα ! Την αδελφή μου σκεφτομαι τι θα κάνει τοσες μέρες!!!
Θα του το πω πάντως για τους Ελληνες μήπως αισθανθεί καλύτερα!!
Σευχαριστω για όλα!!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα