Αντικαρκινική Κοινότητα Συνδρομή RSS
Οκτώβριος 31, 2014, 11:15:22 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Καλώς ήρθατε στην Αντικαρκινική Κοινότητα. Η δημοσίευση θεμάτων και σχολίων, επιτρέπεται μόνο σε εγγεγραμμένα μέλη.
Φόρτωση
Σύνθετη αναζήτηση
   Αρχική   Επικοινωνία Σύνδεση Εγγραφή  

Προσοχή...

1. Αποφεύγετε την χρήση greeklish (ελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες). Είναι δυσανάγνωστα και δυσκολεύουν την λειτουργία της αναζήτησης.
2. Μην χρησιμοποιείτε την σελίδα της «Επικοινωνίας», για ερωτήσεις ιατρικού χαρακτήρα. Δημοσιεύστε την ερώτησή σας στους πίνακες συζητήσεων.
3. Τα δημοσιευμένα άρθρα και τα μηνύματα που τα συνοδεύουν, δεν υποκαθιστούν σε καμμία περίπτωση τις συμβουλές των γιατρών σας!
4. Ο σκοπός της κοινότητας, είναι η ανταλλαγή πληροφοριών που μπορούν να αποβούν χρήσιμες. Μην τις ανταλλάσετε με προσωπικά μηνύματα, αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.
5. Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση ονομάτων γιατρών, τα οποία συνοδεύονται από σοβαρές καταγγελίες, που μπορεί να επιφέρουν μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση.
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΠΝΕΥΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΡΕΑΤΟΣ  (Αναγνώστηκε 14878 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Byblos
Νέο μέλος
*
Εκτός σύνδεσης Εκτός σύνδεσης

Φύλο: Γυναίκα

« στις: Φεβρουάριος 28, 2010, 03:09:27 μμ »

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
ΜΟΛΙΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ,65 ΕΤΩΝ,ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΑ Κ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΕΑΣ.ΣΤΗΝ ΑΞΟΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΛΑΓΟΝΙΟ ΟΣΤΟ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΟΓΚΟΛΟΓΟ,ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΓΚΡΕΑΣ,ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΑΧΗ.ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ Κ.Τ.Λ,ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΦΕΛΟ.ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΠΡΟΤΙΜΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΣΑΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.
                                    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.  Κλάμα
Καταγράφηκε
stayros
Νέο μέλος
*

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 28, 2010, 11:06:42 μμ »

ΚΑΤΑ ΑΡΧΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ.ΑΠΟ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ(ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 1,5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΠΝΕΥΟΜΟΝΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΚΥΤΑΡΙΚΟΣ ΜΕ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΕΠΙΝΕΦΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΗΛΗ.ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΧΙΜΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΝΕΦΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΗ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΣΠΟΝΔΥΛΟ,ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΣΤΙΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΓΙΑ 1-2 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΕΞΑΣΘΕΝΙΣΗ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΟΝΔΥΛΟ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΞΑΠΛΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΣΗΚΩΤΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ,ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ,ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ) ΛΟΙΠΩΝ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΕΤΕ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΟ ΜΗΡΑΙΟ(ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΠΑΣΑ ΑΝΘΡΟΠΟ) ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ.ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΟ ΣΗΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΣΗ ΥΓΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
Καταγράφηκε
Byblos
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 01, 2010, 02:47:42 μμ »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΛΑΒΩ ΥΠΟΨΗΝ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ.
Καταγράφηκε
mariao
Ανώτερο μέλος

« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 01, 2010, 04:47:05 μμ »

Καλησπέρα,
Λυπάμαι πολύ για τον πατέρα σου και σου εύχομαι δύναμη!
Η προσωπική μου άποψη με όσα έχω δει μέχρι τώρα από τον δικό μου πατέρα, είναι άκρως επιθετική, δηλαδή ψηφίζω εγχείρηση πάση θυσία...εφόσον υπάρχει έστω και ένας χειρουργός που την αναλαμβάνει.
Και μάλιστα εγχείρηση αν γίνεται πριν ταλαιπωρηθεί ο οργανισμός του αρρώστου με χημειοθεραπείες...
Όσο για το παγκρεας δεν είναι στανταρ αυτό που σας είπαν. Το πάγκρεας χειρουργείται, αναλόγως το σημείο, και φυσικά ζει κάποιος ακόμα και χωρίς τον ένα πνεύμονα. Σχετικά με το οστό από όσο έχω ακούσει με τοπική χημειοθεραπεία καταφέρνουν να απομονώσουν το σημείο ωστε να μην κάνει μετάσταση. Και απο χημειοθεραπεία έχει αποτελέσματα κυρίως η τοπική, και το λέω αυτό γιατί σε κάτι δημόσια Νοσ. πχ. Αγ. Σάββα η τοπική ΧΜΘ είναι σχεδόν μυστική λέξη λόγω κόστους...
Φίλε μου οπλίσου με δύναμη γιατί η διαδικασία με τον Καρκίνο είναι επίπονη και διαρκείς και φυσικά αφαιμακτική όσον αφορά τα χρήματα...
Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις καλά νέα!!!
Καταγράφηκε
eleni
Πλήρες μέλος

Κύπρος Κύπρος

Τόπος: Λευκωσία

eleni85_@hotmail.com
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 05, 2010, 03:49:05 μμ »

τι σημαίνει αφήστε τον άνθρωπο γιατί δεν θα του κάνουν τπτ οι θεράπείες? Αυτά όλα είναι μεγάλη τρέλλα κ ανεπίτρεπτο! Ο πατέρας σου αν ακολούθήσει σωστή φαρμακευτική αγωγή (χημειοθεραπεία κ έπειτα εγχείρηση) μπορεί να ζήσει μήνες χρόνια ακόμα και η περίπτωση του να είναι πλήρως ιάσιμη γ'αυτό μην τα βάζετε κάτω. Κ εμένα ο πατέρας μου του διαγνώστηκε καρκίνος στο χοντρό έντερο κ μετάσταση στο συκώτι, πολλοί λένε αν είναι στο συκώτι δεν θα πάει πολλή καιρό, κ όμως ψάχνοντας, ίδιες περιπτώσεις έχουν γιατρευτεί πλήρως άλλοι έζησαν 5 χρόνια, άλλοι 7, άλλοι 14, κ άλλοι ζούν μέχρι κ σήμερα με πλήρης ίαση γ' αυτό κ ο ίδιος δεν τα βάζει κάτω τ παλεύει είμαστε ήδη στο δεύτερη σεζον τ χημειοθεραπειών του κ πάει σχετικά καλά, το χοντρό έντερο δεν έχει έκανε μεγάλη διαφορά όμως το συκώτι του έχει 50% διαφορά έχουν μικράνει οι εστίες κ άλλες έχουν χαθεί...μετά απο την ολοκλήρωση τ θεραπειών θα χηρουργηθεί κ ελπίζουμε να πάει καλά...Γ'αυτό φίλε μ byblos ψάξτε καλύτερα τ θέμα βρείτε έμπιστους γιατρούς κ ποτέ μην λές ποτέ, ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΝ ΘΑ ΖΟΥΣΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ Κ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΘΕΑΤΗΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝ....
Καταγράφηκε
Byblos
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 09, 2010, 01:29:39 πμ »

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ.Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 30 ΤΟΥ ΜΗΝΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ.ΣΤΙΣ 17 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ Κ ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ.ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΚΥΤΤΑΡΙΚΟΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ(ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ Η ΚΑΛΠΑΖΟΥΣΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ).ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ.ΑΡΓΗΣΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.ΕΝΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ,ΟΤΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΤΕΚΕΤΑΙ Κ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΚΑΤΙ Η ΝΑ ΜΑΣΤΟΡΕΥΕΙ.Κ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΕΠΕΣΕ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ ΠΑΣΧΕΙ,ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΡΑΛΥΤΑ.Κ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.....Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑ Κ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ...Κ ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΘΕΑΤΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ.Κ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ-Η ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙΣ Κ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ... Κλάμα
Καταγράφηκε
eleni
Πλήρες μέλος

Κύπρος Κύπρος

Τόπος: Λευκωσία

eleni85_@hotmail.com
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 10, 2010, 12:39:47 μμ »

Ο Μπαμπάς σου πιστεύω πρέπει να ξέρει την αλήθεια για να συνιδιτοποιήσει κ ο ίδιος πόσο θα πρέπει να το παλαίψει!Δεν γίνεται να μην ξέρει απο τι πάσχει, εντάξει θα τον πονέσει πολύ στην αρχή ώσπου να το συνηδητοποιήσει αλλά με τη βοήθεια όλων των αγαπημένων του προσώπων θα το παλέψει .Ο πατέρας μου επίσης είναι άνθρωπος εύθυμος πάντα με τ αστεία του, δεν κάθεται ασχολείται συνεχεια με κάτι για να καταλάβεις είναι στρατιωτικός συνέχεια τρέλλες κ δεν υπολογίζαμε ποτέ ότι θα του τύγχαινε κάτι τέτοιο ειδικά την χρονική περίοδο που το μάθαμε γιατί εγώ μόλις ένα μήνα πρίν είχα γεννήσει το εγγονάκι του κ ο αδερφός μου επίσης τ δικό του μωρό δλδ μόλις έγινε 2 φορές παππούς, μετά απο 20 μέρες περίπου έμαθε ότι πάσχει απο καρκίνο καταλαβαίνεται το σιοκ που υποστήκαμε όλοι εκεί που περιμέναμε χαρές ήρθαν κ οι λύπες αλλά αν δεν ήταν τ μωρά να μας δίνουν δύναμη κ κυρίως του ίδιου τ πατέρα δεν θα το πάλευε ενω τώρα που ξέρει τι μπορεί να χάσει αν δεν το παλέψει αγωνίζεται πάρα πολύ! γνώμη δική μου ο πατέρας σου πρέπει να ξέρει τι έχει!
Καταγράφηκε
ΓΙΩΡΓΟΣ
Επισκέπτης

« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 19, 2010, 12:59:04 πμ »

gia sas kai apo emena .prin 16 xronia exasa tin mama moy apo karkino tou enterou me metastasis sto ypar .distixos htan kalpazousa morfi kai efige se 1.5 mina .kai htan mono 55 eton .eimai nosileytis se megalo dymosio nosokomio kai se xeirourgiki kliniki .pou asxolitai para poli me karkinous olon ton morfon .distixos epita apo tosa xronia 16  den vlepo kai megali proodo stin antimetopisi tou karkinou .olo to pexnidi gia mena einai i proliψi kai i grigori antimetopisi .kai megali doulia o giatros empiros kai oxi filoxrimatos (iparxoun akomi)  makria apo ena onoma pou diavasa poli. psaxte .
Καταγράφηκε
Byblos
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 21, 2010, 01:41:35 μμ »

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΤΡΑΜΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ Κλάμα
ΤΟ ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΕΩΣ Κ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΠΑΖΟΥΣΑ ΜΟΡΦΗ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..
ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ .ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥ.Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΗΔΗ,ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ Κ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...........ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΟ.Η ΟΡΑΣΗ Κ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ....
ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ Κ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ....ΕΠΙΜΕΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ...
Καταγράφηκε
Αντικαρκινική Κοινότητα

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: