ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΠΝΕΥΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΡΕΑΤΟΣ

(1/2) > >>

Byblos:
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
ΜΟΛΙΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ,65 ΕΤΩΝ,ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΑ Κ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΕΑΣ.ΣΤΗΝ ΑΞΟΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΛΑΓΟΝΙΟ ΟΣΤΟ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΟΓΚΟΛΟΓΟ,ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΓΚΡΕΑΣ,ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΑΧΗ.ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ Κ.Τ.Λ,ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΦΕΛΟ.ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΠΡΟΤΙΜΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΣΑΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.
                                    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.  :'(

stayros:
ΚΑΤΑ ΑΡΧΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ.ΑΠΟ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ(ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 1,5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΠΝΕΥΟΜΟΝΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΚΥΤΑΡΙΚΟΣ ΜΕ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΕΠΙΝΕΦΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΗΛΗ.ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΧΙΜΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΝΕΦΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΗ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΣΠΟΝΔΥΛΟ,ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΣΤΙΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΓΙΑ 1-2 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΕΞΑΣΘΕΝΙΣΗ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΟΝΔΥΛΟ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΞΑΠΛΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΣΗΚΩΤΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ,ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ,ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ) ΛΟΙΠΩΝ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΕΤΕ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΟ ΜΗΡΑΙΟ(ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΠΑΣΑ ΑΝΘΡΟΠΟ) ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ.ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΟ ΣΗΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΣΗ ΥΓΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

Byblos:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΛΑΒΩ ΥΠΟΨΗΝ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ.

mariao:
Καλησπέρα,
Λυπάμαι πολύ για τον πατέρα σου και σου εύχομαι δύναμη!
Η προσωπική μου άποψη με όσα έχω δει μέχρι τώρα από τον δικό μου πατέρα, είναι άκρως επιθετική, δηλαδή ψηφίζω εγχείρηση πάση θυσία...εφόσον υπάρχει έστω και ένας χειρουργός που την αναλαμβάνει.
Και μάλιστα εγχείρηση αν γίνεται πριν ταλαιπωρηθεί ο οργανισμός του αρρώστου με χημειοθεραπείες...
Όσο για το παγκρεας δεν είναι στανταρ αυτό που σας είπαν. Το πάγκρεας χειρουργείται, αναλόγως το σημείο, και φυσικά ζει κάποιος ακόμα και χωρίς τον ένα πνεύμονα. Σχετικά με το οστό από όσο έχω ακούσει με τοπική χημειοθεραπεία καταφέρνουν να απομονώσουν το σημείο ωστε να μην κάνει μετάσταση. Και απο χημειοθεραπεία έχει αποτελέσματα κυρίως η τοπική, και το λέω αυτό γιατί σε κάτι δημόσια Νοσ. πχ. Αγ. Σάββα η τοπική ΧΜΘ είναι σχεδόν μυστική λέξη λόγω κόστους...
Φίλε μου οπλίσου με δύναμη γιατί η διαδικασία με τον Καρκίνο είναι επίπονη και διαρκείς και φυσικά αφαιμακτική όσον αφορά τα χρήματα...
Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις καλά νέα!!!

eleni:
τι σημαίνει αφήστε τον άνθρωπο γιατί δεν θα του κάνουν τπτ οι θεράπείες? Αυτά όλα είναι μεγάλη τρέλλα κ ανεπίτρεπτο! Ο πατέρας σου αν ακολούθήσει σωστή φαρμακευτική αγωγή (χημειοθεραπεία κ έπειτα εγχείρηση) μπορεί να ζήσει μήνες χρόνια ακόμα και η περίπτωση του να είναι πλήρως ιάσιμη γ'αυτό μην τα βάζετε κάτω. Κ εμένα ο πατέρας μου του διαγνώστηκε καρκίνος στο χοντρό έντερο κ μετάσταση στο συκώτι, πολλοί λένε αν είναι στο συκώτι δεν θα πάει πολλή καιρό, κ όμως ψάχνοντας, ίδιες περιπτώσεις έχουν γιατρευτεί πλήρως άλλοι έζησαν 5 χρόνια, άλλοι 7, άλλοι 14, κ άλλοι ζούν μέχρι κ σήμερα με πλήρης ίαση γ' αυτό κ ο ίδιος δεν τα βάζει κάτω τ παλεύει είμαστε ήδη στο δεύτερη σεζον τ χημειοθεραπειών του κ πάει σχετικά καλά, το χοντρό έντερο δεν έχει έκανε μεγάλη διαφορά όμως το συκώτι του έχει 50% διαφορά έχουν μικράνει οι εστίες κ άλλες έχουν χαθεί...μετά απο την ολοκλήρωση τ θεραπειών θα χηρουργηθεί κ ελπίζουμε να πάει καλά...Γ'αυτό φίλε μ byblos ψάξτε καλύτερα τ θέμα βρείτε έμπιστους γιατρούς κ ποτέ μην λές ποτέ, ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΝ ΘΑ ΖΟΥΣΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ Κ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΘΕΑΤΗΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝ....

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα