Αντικαρκινική Κοινότητα Συνδρομή RSS
Σεπτέμβριος 20, 2014, 02:56:56 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Καλώς ήρθατε στην Αντικαρκινική Κοινότητα. Η δημοσίευση θεμάτων και σχολίων, επιτρέπεται μόνο σε εγγεγραμμένα μέλη.
Φόρτωση
Σύνθετη αναζήτηση
   Αρχική   Επικοινωνία Σύνδεση Εγγραφή  

Προσοχή...

1. Αποφεύγετε την χρήση greeklish (ελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες). Είναι δυσανάγνωστα και δυσκολεύουν την λειτουργία της αναζήτησης.
2. Μην χρησιμοποιείτε την σελίδα της «Επικοινωνίας», για ερωτήσεις ιατρικού χαρακτήρα. Δημοσιεύστε την ερώτησή σας στους πίνακες συζητήσεων.
3. Τα δημοσιευμένα άρθρα και τα μηνύματα που τα συνοδεύουν, δεν υποκαθιστούν σε καμμία περίπτωση τις συμβουλές των γιατρών σας!
4. Ο σκοπός της κοινότητας, είναι η ανταλλαγή πληροφοριών που μπορούν να αποβούν χρήσιμες. Μην τις ανταλλάσετε με προσωπικά μηνύματα, αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.
5. Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση ονομάτων γιατρών, τα οποία συνοδεύονται από σοβαρές καταγγελίες, που μπορεί να επιφέρουν μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση.
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Καρκινος στο περιτοναιο  (Αναγνώστηκε 7249 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tvr7
Νέο μέλος
*
Εκτός σύνδεσης Εκτός σύνδεσης

Φύλο: Άντρας

« στις: Αύγουστος 18, 2011, 12:13:25 μμ »

Καλησπερα σε ολους σας κ καλο καλοκαιρι!!!!!

θα ηθελα να σας ρωτισω αν γνωριζει κανεις πως αντιμετωπιζεται ο καρκινος στο περιτοναιο!!!  

Δυστυχως η θεια μου απο καρκινο στισ οωθηκες περασε εκει κ μετα απο 3 χρονια χειμοθεραπειων ο ογκοσ εχει φτασει τα 12 εκατοστα!!! η Θεια μου νοσηλευεται στο Υγεια κ επιβλεπων γιατροσ εινια ο κος Κοσμιδιης. Τα 3 χρονια που μασ περασαν δεν ηθελε καν να ακουσει τη λεξη χειρουργειο .... κ τωρα ποθ μεγαλωσε ο ογκος το θεωρει την μονη λυση!!!  

Υπαρχει κ ενας αλλος γιατρο ο κος Τεντες στο Δδυμοτειχο ποθ κανει μια επαναστατικη μεθοδο για το συγκεκριμονο ειδος καρκινου.....  
Ξερει κανεισ τιποτα?ΑπορίαΑπορία

Ευχαριστω !!! Κλάμα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2011, 03:23:27 μμ από tvr7 » Καταγράφηκε
fani
Μέλος
**

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 18, 2011, 10:42:12 μμ »

Καλησπέρα,

Αυτό που μπορώ να σου πω για τον Τεντέ είναι πως αυτό κάνει ενδοπεριτοναική θεραπεία.Αυτό το είδος της θεραπείας γίνεται στην Ελλάδα μόνο από αυτόν και από τον Σπηλιώτη που από όσο έχω καταλάβει συνεργάζονται. Εγώ έχω μιλήσει με τον Σπηλιώτη (στο Μεταξά είναι) και αυτό που μου είπε είναι πως κατά τη διάρκεια του χειρουργείο εκτός του κανονικού χειρουργείο, γίνεται και θεραπεία πάνω στο ίδιο το όργανο που πάσχει και επίσης μπορεί να εισχωρήσει και ένα σύστημα στο περιτόναιο όπου μπορεί να χρησιμοποιηθεί αργότερα για έκχυση φάρμακου(κατά τη διάρκεια της κανονικής θεραπείας). Αυτή η μέθοδος είναι καινούργια σχετικά και με όσους γιατρούς έχω μιλήσει μου έχουν πει πως δεν έχει καθοριστεί ακόμα αν η μέθοδος αυτή είναι κάτι καλό ή όχι, οι απόψεις διίστανται δηλαδή. Κατά την γνώμη μου δε μπορώ να καταλάβω γιατί να μη βοηθάει. Επίσης μία γυναίκα από εδώ μέσα έχει κάνει χειρουργείο στον Τεντέ ίσως θα σε βοηθούσε η δικιά της εμπειρία.
Ελπίζω να σε βοηθήσα
Καταγράφηκε
tvr7
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 19, 2011, 08:01:27 πμ »

Ευχαριστω πολυ Φανη,

αν γνωριζες το ονομα της γυναικας που εχει παει στο κο Τεντε η καποιο αλλο τροπο να επικοινωνησω μαζι της....

ευχαριστω πολυ!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
fani
Μέλος
**

« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 19, 2011, 01:05:27 μμ »

Το όνομα της γυναίκας είναι ευθυμία, στοιχεία άλλα δεν έχω μέσα από εδώ την είχα βρει.Αν ψάξεις στη λίστα μελων θα τη βρεις και από μπορείς να επικοινωνήσεις μέσω προσωπικών μηνυμάτων (ίσως και μέσω μειλ).
Καταγράφηκε
tvr7
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 19, 2011, 01:25:00 μμ »

Σ ευχαριστω πολυ.....

ειχε χειρουργησει την ιδια ??  γνςριζεις !!
Καταγράφηκε
tvr7
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 23, 2011, 09:31:28 πμ »

θα ηθελα να ευχαριστησω και δημοσια την βοηθεια και τις συμβουλες που μας  εδωσε η Ευθυμια....

και παλι ευχαριστω πολυ!!! Σαρκασμός

Να μην παράλειψω κ την βοήθεια της Φανής ....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2011, 11:59:48 μμ από tvr7 » Καταγράφηκε
katya
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 13, 2013, 04:26:57 μμ »

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω τη βοήθειά σας... Μιλήστε μου για τους δύο αυτούς γιατρούς που αναλαμβάνουν χειρουργεία στο περιτόνιαιο. Είναι ο μπαμπάς μου άρρωστος και είναι νέος, μόλις 57 χρονών... Δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι, πρέπει να σκεφτώ όλες τις εναλλακτικές. Τους έχει δει κανένας σας? 
Καταγράφηκε
nikoleta
Μέλος
**

« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 16, 2013, 01:25:49 μμ »

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω τη βοήθειά σας... Μιλήστε μου για τους δύο αυτούς γιατρούς που αναλαμβάνουν χειρουργεία στο περιτόνιαιο. Είναι ο μπαμπάς μου άρρωστος και είναι νέος, μόλις 57 χρονών... Δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι, πρέπει να σκεφτώ όλες τις εναλλακτικές. Τους έχει δει κανένας σας? 

Katya, επικοινώνησε άμεσα με τον Τέντε.
Σου  έχω στείλει πμ σχετικό.
Τον είδαμε εμείς τα Χριστούγεννα, κάναμε και την ειδική εξέταση που κάνει, είναι καταπληκτικός γιατρός και άνθρωπος.
Μίλησα και με την Ευθυμία που αναφέρετε παραπάνω και με βοήθησε πολύ.
Καταγράφηκε
el18289
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 01, 2013, 08:15:39 μμ »

Καλησπέρα θα ήθελα αν ειναι ευκολο να μου παραθέσετε τα στοιχεια των 2 αυτων γιατρων γιατι θα ήθελα να ρωτησω για των πατερα μου.Είναι μολις 52 ετων και λενε οτι δεν μπορει να γινει χειρουργείο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καταγράφηκε
Despina
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 09, 2013, 01:42:22 πμ »

Καλησπερα. Και εμεις τον ιδιο δυσκολο δρομο εχουμε . Ο μπαμπας μου εχει εδω και 20 μηνες καρκινο στο παγκρεας ανεγχειρητο. Καναμε χμθ και ακτινες. Τωρα παρουσιασε μετασταση στο περιτοναιο .οι γιατροι δεν εδωσαν καμια ελπιδα. Λιγο καιρο επιβιωσης. Ενα..δυο  μηνες.  Το γεγονος οτι ο οργανισμος του λειτουργει τελεια και δεν δεν ταιριαζει με την αξονικη ειναι ακρως ανησυχητικο .πολλοι λενε για τελευταια αναλαμπη . Εκεινος ποτε δεν εμαθε τιποτα και η εικονα του ειναι ενος υγιεστατου ανθρωπου. Ειναι 59 χρονων και μεχρι να τον βρει αυτο δεν ειχε πιει ουτε ντεπον. Σας παρακαλω αν γνωριζεται κατι ενηνερωστε με. Λενε ο πονος γινεται ελαφρυτερος οταν τον μοιραζεσαι και ολοι εμεις δυστυχως εχουμε τον ιδιο πονο και αγαπη για τους δικους μας ανθρωπους.
Καταγράφηκε
ANGELA
Πλήρες μέλος

« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 09, 2013, 10:51:43 πμ »

Να εισαι συνεχεια διπλα του,να τον στηριζεις και να του λες συνεχεια ποσο τον αγαπας...προσευχησου στον Θεο να κανει εκεινος οτι ειναι καλυτερο για τον μπαμπα σου,ισως εσενα σε ακουσει και κανει το θαυμα που δεν εκανε σε ολους εμας...μεσα απο την ψυχη μου σου ευχομαι να γινει καλα και να ειναι μεσα στις σπανιες περιπτωσεις που βγηκαν νικητες απο το τερας,εγω ως την τελευταια στιγμη αυτο πιστευα για τον δικο μου μπαμπα...!
Οτι κι αν γινει να θυμασαι οτι ο θανατος της εδω ζωης ειναι το εισητηριο για την αιωνια!

Καλησπερα. Και εμεις τον ιδιο δυσκολο δρομο εχουμε . Ο μπαμπας μου εχει εδω και 20 μηνες καρκινο στο παγκρεας ανεγχειρητο. Καναμε χμθ και ακτινες. Τωρα παρουσιασε μετασταση στο περιτοναιο .οι γιατροι δεν εδωσαν καμια ελπιδα. Λιγο καιρο επιβιωσης. Ενα..δυο  μηνες.  Το γεγονος οτι ο οργανισμος του λειτουργει τελεια και δεν δεν ταιριαζει με την αξονικη ειναι ακρως ανησυχητικο .πολλοι λενε για τελευταια αναλαμπη . Εκεινος ποτε δεν εμαθε τιποτα και η εικονα του ειναι ενος υγιεστατου ανθρωπου. Ειναι 59 χρονων και μεχρι να τον βρει αυτο δεν ειχε πιει ουτε ντεπον. Σας παρακαλω αν γνωριζεται κατι ενηνερωστε με. Λενε ο πονος γινεται ελαφρυτερος οταν τον μοιραζεσαι και ολοι εμεις δυστυχως εχουμε τον ιδιο πονο και αγαπη για τους δικους μας ανθρωπους.
Καταγράφηκε
Αντικαρκινική Κοινότητα

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: