Αντικαρκινική Κοινότητα Συνδρομή RSS
Νοέμβριος 24, 2014, 10:58:25 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Καλώς ήρθατε στην Αντικαρκινική Κοινότητα. Η δημοσίευση θεμάτων και σχολίων, επιτρέπεται μόνο σε εγγεγραμμένα μέλη.
Φόρτωση
Σύνθετη αναζήτηση
   Αρχική   Επικοινωνία Σύνδεση Εγγραφή  

Προσοχή...

1. Αποφεύγετε την χρήση greeklish (ελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες). Είναι δυσανάγνωστα και δυσκολεύουν την λειτουργία της αναζήτησης.
2. Μην χρησιμοποιείτε την σελίδα της «Επικοινωνίας», για ερωτήσεις ιατρικού χαρακτήρα. Δημοσιεύστε την ερώτησή σας στους πίνακες συζητήσεων.
3. Τα δημοσιευμένα άρθρα και τα μηνύματα που τα συνοδεύουν, δεν υποκαθιστούν σε καμμία περίπτωση τις συμβουλές των γιατρών σας!
4. Ο σκοπός της κοινότητας, είναι η ανταλλαγή πληροφοριών που μπορούν να αποβούν χρήσιμες. Μην τις ανταλλάσετε με προσωπικά μηνύματα, αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.
5. Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση ονομάτων γιατρών, τα οποία συνοδεύονται από σοβαρές καταγγελίες, που μπορεί να επιφέρουν μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση.
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ  (Αναγνώστηκε 15145 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ελενα
Νέο μέλος
*
Εκτός σύνδεσης Εκτός σύνδεσης

Φύλο: Γυναίκα

« στις: Οκτώβριος 18, 2011, 09:32:36 πμ »

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ Τ-ΠΡΟΛΕΜΦΟΚΥΤΤΑΡΙΚΗ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑΣ?ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΠΑΝΙΑ.ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2010 ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΣΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΥΕΛΟΥ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ Κ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΣΤΗ ΣΤΟΡΓΗ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ.ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ 1 ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Κ ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΜΕΝΟΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΛΟΙΜΩΞΗ ΤΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΕΠΕΙΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ Κ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΤΗΡΙΑ.ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΝΕΥΡΙΣΜΑ Κ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΣΠΕΥΣΜΕΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΜΕΘ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.ΠΟΛΥ ΚΡΙΣΙΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.
  ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Κ ΘΑΥΜΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΤΟΣΟ.ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΟΣΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ Κ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΕΡΟ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΛΗΠΤΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΘΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.ΔΥΝΑΜΗ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ.Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ Κ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ.ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ.ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.
Καταγράφηκε
mariao
Ανώτερο μέλος

« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 02:06:00 μμ »

Κουράγιο βρε Ελενα...
Ευχομαι με το καλό να βγει ο Μπαμπας σου από την εντατική...που είναι το κρίσιμο για τώρα!

Για τη λευχαιμία δεν ξέρω πολλά πράγματα αλλά θυμάμαι αυτό που μου είχε πει ένας ογκολόγος κάποτε...
το 90% των περιπτώσεων θεωρούνται ιάσιμες πλέον...ευχομαι να ειστε μεσα στο ποσοστό!

Πάντως οι περιγραφές σου για το πως φτάσατε στην παρούσα κατάσταση, μυρίζουν ιατρικές απερισκεψίες και αδιαφορία...
και για τη λοίμωξη του αναπνευστικού και για την σπασμένη αρτηρία. Δυστυχώς.
Κουράγιο και πάλι και να του δινεται δύναμη.

Καταγράφηκε
ελενα
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 04:03:00 μμ »

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ ΟΥΤΕ ΤΟΣΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΡΦΗ.Κ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΩΣ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΙΑ ΙΑΤΡΩΝ.ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ.ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Κ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΕΜΑ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟ ΕΚΕΙ.ΝΑ Κ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΡΑΜΑ.ΕΚΤΙΜΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΟΛΩΝ.ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ Κ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΟΡΓΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΕΒΑΙΩΣΩ ΣΧΕΔΟΝ.ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ.
ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΙΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
Καταγράφηκε
mariao
Ανώτερο μέλος

« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 19, 2011, 09:53:31 πμ »

Αυτό είναι ευχάριστο Ελενα, που εχεις τόση εμπιστοσύνη στους γιατρούς.
Υπέθεσα μαλλον λανθασμένα οτι η λοίμωξη του αναπνευστικού προέκυψε από ενδονοσοκομειακό μικρόβιο, κάτι που αυτόματα σημαινει οτι δεν τηρήθηκαν οι κανόνες ασφαλείας γιαυτό και αναφέρθηκα σε αδιαφορία.

Όπως και να έχει πάντως, είναι πολύ καλό που αισθάνεσαι οτι έχετε τη φροντίδα που πρέπει και ευχομαι να αποδόσει!!!
Καταλαβαίνω πόσο εξουθενωτική είναι αυτή η αναμονή...και πόση υπομονή κάνετε.
Είναι πολύ σημαντικό που βρίσκεστε δίπλα του και τον στηρίζετε!
Καλή δύναμη και αισιοδοξία!
 Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ΡΑΝΙΑ
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 21, 2012, 03:30:08 πμ »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΛΑΘΗ.ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΗΣΙ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ 26(ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΙΩΣΗ) ΕΤΩΝ Η ΟΠΟΙΑ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΟΞΕΙΑ(ΚΑΛΠΑΖΟΥΣΑ) ΜΥΕΛΟΓΕΝΗ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ.ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ.ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΩΣ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΥΕΛΟΥ ΕΙΤΕ ΕΡΘΕΙ Η ΝΟΣΟΣ ΣΕ ΥΦΕΣΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΣΘΕΝΟΥΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΘΑ ΠΡΟΒΟΥΝ ΣΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΣΠΕΥΣΜΕΝΑ??Η ΝΟΣΟΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ?ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΡΩΣΤΗΣΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ Κ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΚΑΚΟ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ!
Καταγράφηκε
Αντικαρκινική Κοινότητα

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: