Αντικαρκινική Κοινότητα Συνδρομή RSS
Ιούλιος 23, 2014, 12:50:47 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Καλώς ήρθατε στην Αντικαρκινική Κοινότητα. Η δημοσίευση θεμάτων και σχολίων, επιτρέπεται μόνο σε εγγεγραμμένα μέλη.
Φόρτωση
Σύνθετη αναζήτηση
   Αρχική   Επικοινωνία Σύνδεση Εγγραφή  

Προσοχή...

1. Αποφεύγετε την χρήση greeklish (ελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες). Είναι δυσανάγνωστα και δυσκολεύουν την λειτουργία της αναζήτησης.
2. Μην χρησιμοποιείτε την σελίδα της «Επικοινωνίας», για ερωτήσεις ιατρικού χαρακτήρα. Δημοσιεύστε την ερώτησή σας στους πίνακες συζητήσεων.
3. Τα δημοσιευμένα άρθρα και τα μηνύματα που τα συνοδεύουν, δεν υποκαθιστούν σε καμμία περίπτωση τις συμβουλές των γιατρών σας!
4. Ο σκοπός της κοινότητας, είναι η ανταλλαγή πληροφοριών που μπορούν να αποβούν χρήσιμες. Μην τις ανταλλάσετε με προσωπικά μηνύματα, αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.
5. Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση ονομάτων γιατρών, τα οποία συνοδεύονται από σοβαρές καταγγελίες, που μπορεί να επιφέρουν μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση.
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: αναζητηση γιατρων για το συκωτι  (Αναγνώστηκε 4712 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΜΑΚΙΣ
Νέο μέλος
*
Εκτός σύνδεσης Εκτός σύνδεσης

Φύλο: Άντρας

« στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 12:03:31 μμ »

γεια σας, χρονια πολλα σας ευχομαι , θα ηθελα την εμπειρια ολων σας οσον αφορα το καρκινο του συκωτιου ,θεραπειες ,γιατροι ,ειδικοι χειρουργοι και ολα αυτα ,δυστηχως ειμαστε νεοι σε αυτο το θεμα ,το προβλημα ειναι σε μια νεα γυναικα 36 ετων με δυο παιδια στην εφηβικη ηλικια ,αρχικη εστια παχυ εντερο ,μετασταση συκωτι σε σοβαρο βαθμο ,οι αποψεις των χειρουργων ειναι δυσιονες γαι το προσδοκιμο ζωης ,την χειρουργησαν γιατι ειχε ιλεο απο το παχυ ενετρο ,καθε πληροφορια ,συμβουλη  και εμπειρια θα ηταν πολυτιμη γεια εμας ,υγεια σας ευχομαι και του χρονου να ειστε ολοι καλα .
Καταγράφηκε
mariao
Ανώτερο μέλος

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 01:07:38 μμ »

Μάκη καλημέρα, χρονια πολλά με υγεία

1. Συνηθως τα χειρουργεία στο εντερο δεν απαιτούν εντατική...τι προέκυψε κ την έβαλαν εντατική?
2. ποιος χειρουργός έκανε τη δουλειά κ σε ποιο νοσοκομείο?
3. Πόσες εστίες έχει στο συκώτι της?
4. Ειναι και στους 2 λοβους?
5. Υπαρχει οικονομική δυνατοτητα, η ιδιωτική ασφάλιση, για χειρουργειο στο εξωτερικό?

Κουράγιο κ καλή δύναμη!
Καταγράφηκε
Π-Δ
Διαχειριστής

Ελλάς Ελλάς

Google Talk
WWW E-mail
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 02:06:39 μμ »

Φίλε Μάκη, δυστυχώς το συκώτι είναι από τις χειρότερες περιπτώσεις και ειδικά αν είναι σε προχωρημένο στάδιο. Οι καρκινικές εστίες που βρίσκονται σ' αυτό «σπάνε» και εξαπλώνονται εύκολα. Το χειρουργείο, όταν είναι εφικτό, δεν προσφέρει πάντα την επιθυμητή λύση, καθώς μπορεί να λειτουργήσει προς την αντίθετη κατεύθυνση και να επιταχύνει την εξάπλωση. Σ' αυτή την περίπτωση το παίζεις κορώνα γράμματα. Ίσως οι καυτηριασμοί των εστιών και οι χημειοθεραπείες να προσφέρουν μια παράταση ζωής. Και ναι, δυστυχώς, το προσδόκιμο ζωής δεν είναι μεγάλο. Αναλόγως την περίπτωση και την αντιμετώπιση, μπορεί να φτάσει τα 2-3 χρόνια, ενώ με καλύτερες προοπτικές μπορεί να φτάσει ή να ξεπεράσει τα 5. Κοντολογίς, θα πρέπει να είστε έτοιμοι για όλα, ανά πάσα στιγμή. Ακούγεται κυνικό, αλλά δυστυχώς έτσι είναι η πραγματικότητα.

Για χειρουργείο, όπως αναφέρθηκε και αλλού, στην Αθήνα υπάρχει ο Δελής (ήταν στο Αγία Όλγα αν δεν κάνω λάθος). Θεωρείται καλός γιατρός, αλλά δεν ασχολείται με το μετά. Δηλαδή με χημειοθεραπείες κ.λπ.
Καταγράφηκε

Παρακαλώ, μην μου στέλνετε ΠΜ ή e-mail με ερωτήσεις ιατρικού χαρακτήρα. Δεν είμαι γιατρός κι ως εκ τούτου δεν απαντώ σε τέτοια μηνύματα. Δημοσιεύστε τις ερωτήσεις σας στο forum.
plasma
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 02:59:41 πμ »

επισης και για εναν γιατρο στην θεσσαλονικη εχω ακουσει με δικη του ιστοσελιδα οπου αναφερει και περιστατικα....ονομα δεν θυμαμε
Καταγράφηκε
lefkandros
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 10, 2012, 12:28:50 πμ »

κοιταξτε επιδη εμενα με εκανε μετασταση απο τον μαστο εξετιας του ανευθυνου γιατρου που με εγχειρισε ΤΣΟΥΛΦΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ o οποιος με αφισε χωρις χημειοθεραπειες,και εγινε αυτη η μετασταση,σας συνιστο οτιδηποτε εχετε προβλημα με το υπαρ παντε διαβαλκανικο στον κυριο ΑΚΡΙΒΙΑΔΗ.ειναι στομαχολογος καμια σχεση με καρκινους αλλα το ατομο δεν πεζαιτε απο γνωσεις!επαθα πλακα!
αν και στο διαβαλκανικο καλημερα μονο που θα τους πεις πρεπει να πουληθεις...αλλα στην τελικη λες ας πουληθω και ας γινω καλα!
να λεμε τα πραμματα με το ονομα τους!ενταξη,μοστρα μηχανηματα,τεχνολογιες απιαστες,γνωσεις...τζαμπα δεν γινεται τιποτα!
Καταγράφηκε
lefkandros
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 01:03:17 πμ »

λοιπον επιδη περασα και απο το μασσ τζενεραλ της βοστονης,να ξερετε κοσμε μην πατε!!!
να σας πωτης εντυπωσεις μου εκτος οτι εχουν αγρυα μεσανυχτα και "ΠΕΖΟΥΝ" με της χημειοθεραπειες ωπος ανεφερε και ο μακις ημιμετρα για να σε αρμεγουν αφου ειναι συγουρο οτι στην τελικη θα πεσει το μαχαιρι...ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ.
A)ταξιδεψα ολοκληρω ατλαντικο με διαβατηρια και ελενχους μεχρι και στα δοντια,με περασανε στο νοσοκομει με λαθος ονομα!!!λαθος το διαπωσανε με αποτελεσμα,μην σας τα πω....ΚΑΡΑ-ΑΡΧΗ-ΜΕΓΑΛΟ-ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΙΑ!!!στειλε διαβατηρια,κανε το ενα το αλλο κτλπ,με αποτελεμα...ακουστε να ΚΟΥΦΑΘΗΤΕ!!!ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΟ....ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΑΝΕΧΕΙΑΣ,ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΤΟΥΣ!!!
ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΥΦΩ......
ΒΓΑΛΕ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ,λεω....οχι εγω πληρωνο μονο μετρητα δεν ξερω τα γαλικα,αμερικανικα κολπα,ειμαι απο χωριο!!ναι!!θες λεφτα???θες???οριστε μετρητο!αυτοι οχι,τους λεω χρηστιανοι μου δωστε μου εναν λογαριασμο τραπεζαν να τα βαλω τα γα..μενα ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ!!!προβλημα και εκει,τα εστηλα σε αυτον τον λογαριασμου με τα στοιχεια μου και των λογαριασμο του νοσοκομειο και στειλαν χαρτι μετα απο 2χρονια οτι δεν εχω πληρωση τιποτα!!!και οτι χρωσταω,πληρωνο διερμινεα να παρει τηλεφωνο 150 ευρω και αμαν να βρεθει ακρη με αυτα απο εστηλα απο την τραπεζα την ελληνικη.χωρια οι προμηθειες-διαμεσολαβιτετεεσ των τραπεζουν που με αρμεξαν!
ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΜΟΥ.ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΣΣ ΤΖΕΝΕΡΑΛ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ 2 ΠΡΑΜΑΤΑ.Α)ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΡΑΠΕΖΑΣ,Β)ΕΛΕΓΧΩ ΒΙΟΨΙΑΣ. πηγα για μαλι και βγηκα οχι απλα κουρεμενη αλλα με ραστα!!:)
με χαζεψαν τελειος,μπερδεψαν τα μπουτια τους,μπερδεψαν τους λογαριασμους,ασε!!!
ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΤΑΝΌΙΤΗ A)ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΡΑΠΕΖΑΣ Β)ΕΛΕΓΧΩΣ ΒΙΟΨΙΑΣ και ποσο κοστιζει να τα πληρωσο στην τραπεζα απο ελλαδα γ..μω το διαολο τους!και αυτοι με σκασανε χειροτερα!με της πληρωμες αφου τα εχω τα ρημαδια τα λεφτα στα δινω...τι με κανεις την ζωη δυσκολη!
Καταγράφηκε
Αντικαρκινική Κοινότητα

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: