ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΕΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ

<< < (21/27) > >>

chrysa_a:
Και παμε σημερα στον ογκολογο και μας λεει καρκινος παγκρεατος, ο χειρουργος και η παθολογοανατομικη εκθεση λενε ωοθηκων. Αντε πες μου. Εν τω μεταξυ ο χειρουργος θελει να ειναι συντονθστης κ παμε στον ογκολογο κ λεει εγω συντονιστης. Ποιον να πιστεψω;;;;;

ΥΓ γενικα ο χειρουργος μου εμπνεει μια εμπιστοσυνη.

Παλι τα εχουμε χααει!

Ο ογκολογος προτεινε ταξολη&gem

Κontessa:
chrysa πραγματικά δεν ξέρω ποιον θα εμπιστευτειτε και με ποιο κριτήριο , αυτό είναι δικό σας θέμα, όμως επειδή τα έχω περάσει με τον μπαμπά μου πρόσφατα, τουλάχιστον έμαθα ένα πράγμα να ξεχωρίζω τους επαγγελματίες γιατρούς , αυτούς που το έχουν σπουδάσει και έχουν ασχοληθεί με το θέμα και αυτούς που τα ξέρουν όλα και είναι ερασιτέχνες.....
Σου είχα γράψει για τον Τσιωτο όχι γιατί ήταν ο μοναδικός γιατρός που γνώρισα αλλά γιατί γνώρισα κορυφαίους ογκολογους , γιατρούς , νοσοκομεία και είδα ότι το αντικείμενο του όχι απλά το κατέχει...
Μου είχες πει για παγκρεας γιαυτο στον σύστησα τότε!!

Η άποψη μου κλείνοντας , είναι ότι πριν αποφασίσετε ποιος θα αναλάβει την τύχη της μαμάς σου να πάρετε και μια άλλη γνώμη!!
Επίσης ξέρω τη παει να πει να νομίζεις ότι κάθε φορά βρηκες την άκρη και να διαψευδεσαι μετά από λίγο...
Το ζούσα συνέχεια προς το τέλος... Ερασιτέχνες παντού δυστυχώς..
Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω ..
Καλό κουράγιο

chrysa_a:
Και τι να παω να πω στον Τσιωτο-τον οποιο τον ειχαμε ηδη δει 2φορες-αφου την χειρουργησε αλλος; Εννοω οτι ο αλλις χειρουργος ειδε με τα ματια του. Τι να πει ο Τσιωτος;

Κontessa:
Νομίζω ότι δεν σου είπα αυτό...

Δεύτερον αν θες να κανεις κάτι , μην σκέφτεσαι τι θα πεις και τι δεν θα πεις , για την μητέρα σου πρόκειται και θα δεις όποιον θες εσύ ...
Εγώ στην θέση σου ξεκάθαρα θα έλεγα σε όλους ότι με αυτή τη διχογνωμια έχω θέματα εμπιστοσύνης , τελικά που έχει καρκίνο και τι θεραπεία ακολουθούμε...
Σου εξήγησε ο ογκολογος γιατί αμφισβητεί την ιστολογικη...
Δεν ξέρω απο την αρχή μου φάνηκε περίεργο να αλλάζουν γνώμη που είναι ο πρωτοπαθης όγκος!!

Joan:
Καλημερα σας!

Χρυσα ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει να μην μπορουν να πουν με ακριβεια οι αχρηστοι ποιος ειναι ο πρωτοπαθης.
Σας ευχομαι να παρετε τη σωστη αποφαση για το σχημα κ με το σωστο γιατρο.

Εγω στη θεση σας θα επαιρνα γνωμες απο οποιον γιατρο μου συστηνανε και θα ζυγιζα αποψεις, κ στον Τσιωτο θα ξαναπηγαινα αφου υπαρχουν καινουρια δεδομενα.

Εξαλλου αφου ειναι σε ιδιωτικο δεν εχουν ολοι την ευχερεια να παρακολουθουνται εκει, αλλα θεωρω οτι μπορουν να παιρνουν τουλαχιστον τη γνωμη του... ετσι δεν ειναι βρε παιδια ????

Joan

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα