ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΕΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ

<< < (4/27) > >>

chrysa_a:
Τον ειδαμε! Ο πιο επεξηγηματικος γιατρος! Μας ειπε τι και πως! Αν μειωσουμε το συκωτι λιγο με χημειοθεραπεια (γιατι ειναι λιγο διασπαρτο παροτι δεν εχει εκταση) μετα χειρουργειται! Τουλαχιστον ξερω τι να παλευω κ τι να ευχομαι! Εμεινα ευχαριστημενη! Πρεπει να γλιτωσουμε τον ιλαιο!

Ενημερωστε με πως ειναι οι κυκλοι της χημειοθεραπειας.

Κontessa:
Ειδες που σου ειπα!! Αλλη κουλτουρα!!!
Ο μπαμπας μου στο τελος απο αυτο πηγε και το ξερει καλα γιαυτο σας το ειπε...
3 μηνες με ιλαιο , ογκος στο λεπτο εντερο και κανεις ουτε στην γερμανια, ουτε η ογκολογος του, ουτε η αλλη ογκολογος που πηγαμε οταν γυρισαμε απο γερμανια, παρολο που τον ψηλαφισε και το βρηκε μας ειπε μπουκωστε τον να παρει τα πανω του και μετα θα στειλω δειγμα στον μοριακο, ουτε στον ερυθρο ουτε στο αθηναιον, και εφτασα στο απροχωρητο και αφου με υποψιασε και ο κωστας πηρα τον τσιωτο!!!
Δεν ειχα υποψιαστει οτι κατι δεν πηγαινε καλα νομιζαμε οτι ηταν απο τον χημειοεμβολισμο!!!
Και φτανω στον τσιωτο και μου δινει την λυση αμεσως βρηκε τι ειχε!!!
Βεβαια τον χειρουργησε και μας ειπε ποσο καιρο το ειχε ,αφου ειδε τι γινοταν...
Δεν αντεξε βεβαια μετα απο 12 μερες επαθε ανακοπη αλλα τα γραφω να εχουν το νου τους και οσοι διαβαζουν με αντιστοιχο θεμα, μαλλον το παγκρεας τεινει να κανει ογκο στο λεπτο εντερο σαν μετασταση!!! Μετα ακουσα πολλες τετοιες περιπτωσεις που το ανακαλυψαν αφου πεθανε καποιος...
 Εμεις μετα το χειρουργειο στο παγκρεας περισυ καναμε 12 σχηματα με gemzar και πλατινα , στο τριμηνο οι καρκινικοι δεικτες ηταν εντος φυσιολογικων οριων, τα ειχαμε κανει στο μετροπολιταν ανα δεκαπενθημερο μετα αλλαξαμε και τον τσακισε στην χημειοθεραπεια...
Αν θες αλλ πληροφορια πες μου!!
Καλη συνεχεια!!

chrysa_a:
Το ιδιο σχημα μας ειπαν και εμας! Ο τσιωτος ειπε να κρατησουν το gem κ να βαλουν κ κατι να πολεμησουν τις ωοθηκες λιγο, αλλα πως να παρεμβω στους ογκολογους η που να ξερω αν θα το βαλουν! Μακαρι να εχουμε μειωση κ μετα να χειρουργησουμε να καθαρισουμε! Ειμαστε αισιοδοξοι! Αλλαξε η ψυχολογια μας! Εχει καλη φυσικη κατασταση, οι αιματολογικες ειναι καλες, ψυχολογια εχει καλη θα πρεπει να ανταποκριθει στις χημειοθεραπειες καλα! Το μονο προβλημα ειναι οτι ποναει στην κοιλια της γιατι στις ωοθηκες ειναι12 εκ. Κ της πιεζει το εντερο κ ποναει. Αυτο την καταβαλει κ λογικα.
Πηρα διαιτολογιο απο διατροφολογο για να θωρακισουμε τον οργανισμο για τις χημειοθεραπειες κ για μπορει να ενεργειται πιο ευκολα! Εχω ΕΛΠΙΔΑ!

Κontessa:
Δεν παρεμβαινεις στον ογκολογο απλα πριν ξεκινησει το σχημα πας και τον ρωτας "θα βαλετε καποιο φαρμακο για τις ωοθηκες και αν ποιο;" αν οχι μηπως θα επρεπε;
Μην ντρεπεσαι!!! Αν παλι δεν μπορεις βαλε καποιον αλλον να το κανει!! Εγω ενα πραγμα μετανιωνω που δεν ημουν ακομη πιο επιθετικη σε οτι αφορα τις ερωτησεις!!! Πρηξτους για να σε εχουν εγνοια αλλιως ψιλοαδιαφορουν θεωρουν οτι δεχεσαι οτι και αν σου λενε!!!
Μονο στον τσιωτο δεν με ενοιαζε γιατι ηθελε να τον ρωταω τα παντα... Ειχε και απαντησεις για αυτο!!!
Και αν καποιος γιατρος σε αποθαρρυνει με τον τροπο του να ρωτας και δεν μπορεις να το χειριστεις βαλε καποιον αλλο!!! Στο κατω κατω της γραφης ειναι η μαμα σου και δεν θα απολογηθεις σε κανεναν γιαυτο!!!!

chrysa_a:
Αυτη την στιγμη βογκαει επειδη απλα δεν παει τουαλετα; Τι να κανω; Ο ιλεος πως ερχεται; Ποσο γρηγορα; Μπορω να τον προλαβω; Αχ τι να της κανω να ανακουφιστει;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα