Αντικαρκινική Κοινότητα Συνδρομή RSS
Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:47:09 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Καλώς ήρθατε στην Αντικαρκινική Κοινότητα. Η δημοσίευση θεμάτων και σχολίων, επιτρέπεται μόνο σε εγγεγραμμένα μέλη.
Φόρτωση
Σύνθετη αναζήτηση
   Αρχική   Επικοινωνία Σύνδεση Εγγραφή  

Προσοχή...

1. Αποφεύγετε την χρήση greeklish (ελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες). Είναι δυσανάγνωστα και δυσκολεύουν την λειτουργία της αναζήτησης.
2. Μην χρησιμοποιείτε την σελίδα της «Επικοινωνίας», για ερωτήσεις ιατρικού χαρακτήρα. Δημοσιεύστε την ερώτησή σας στους πίνακες συζητήσεων.
3. Τα δημοσιευμένα άρθρα και τα μηνύματα που τα συνοδεύουν, δεν υποκαθιστούν σε καμμία περίπτωση τις συμβουλές των γιατρών σας!
4. Ο σκοπός της κοινότητας, είναι η ανταλλαγή πληροφοριών που μπορούν να αποβούν χρήσιμες. Μην τις ανταλλάσετε με προσωπικά μηνύματα, αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.
5. Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση ονομάτων γιατρών, τα οποία συνοδεύονται από σοβαρές καταγγελίες, που μπορεί να επιφέρουν μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση.
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: καρκινος ωοθηκων  (Αναγνώστηκε 5016 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
martha
Νέο μέλος
*
Εκτός σύνδεσης Εκτός σύνδεσης

« στις: Ιούλιος 09, 2009, 01:09:34 μμ »

γεια σας,ειμαι καινουργια στο forum.
Το 2006 εγινε διαγνωση στη μητερα μου για καρκινο μαστου.Ευτυχως ηταν σε αρχικο σταδιο.εγινε αφαιρεση του ογκου και ακολουθησαν χημειοθεραπειες και ακτινοβολιες.πριν μια εβδομαδα στις συνηθισμενες εξαμηνες εξετασεις της,ειδαν οτι στη δεξια ωοθηκη υπαρχει μια συμπαγες κυστη.Ο καρκινικος δεικτης ειναι 1110.της ειπαν οτι πρεπει να χειρουργηθει αμεσως και να γινει ταχεια βιοψια.Οι γιατροι της ειπαν οτι, οτι και να ειναι,ειναι σε αρχικο σταδιο,γιατι οι προηγουμενες εξετασεις που ειχε κανει τον περασμενο φλεβαρη ηταν καθαρες. Ειχε κανεις σας παρομοια εμπειρια?Αν ναι τι ακολουθησε? μπορει καποιος να μας συστησει καποιον εξειδικευμενο γιατρο στο γυναικολογικο καρκινο για να την χειρουργησει στην Αθηνα?Μενω στο εξωτερικο και δεν γνωριζω. 
Καταγράφηκε
χαρα
Επισκέπτης

« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 22, 2009, 11:26:51 μμ »

Καταρχην σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα.Εαν προκειται να απευθυνθεις σε δημοσιο νοσοκομειο, θεωρω οτι πρεπει να πατε στον Αγ.Σαββα.Εαν και εκει υπαρχουν τα γνωστα προβληματα των δημοσιων νοσοκομειων,οι ιατροι του Αγ.Σαββα εχουν μεγαλη εμπειρεια.Οπως και να εχει θα χρειαστει μεγαλη προσπαθεια και απο εσενα προκειμενου να υπαρχει η σωστη και εγκυρη φροντιδα απο πλευρας των γιατρων.Δυστυχως το 2006 αντιμετωπισα αντιστοιχο προβλημα με την μητερα μου και βρεθηκα στον Αγ.Σαββα.
Καταγράφηκε
Μαρθα
Επισκέπτης

« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 06, 2009, 06:03:45 μμ »

Χαρα γεια σου.
Σε ευχαριστο πολυ που απαντησες στο μηνυμα μου.
Τελικα η μητερα μου χειρουργηθηκε στο Ελενα.Οι γιατροι μας ειπαν οτι τελικα δεν ηταν αρχικο σταδειο,ειχε αρχιση να εξαπλωνετε.ο χειρουργος ειπε οτι εκανε οτι το καλυτερο.Προσπαθησε να την καθαριση οσο καλυτερα γινοταν.Αυριο αρχιζει την πρωτη χημειοθεραπεια.
Ο πονος μου ειναι αβαστακτος.Τον περασμενω χρονο χασαμε των πατερα μου απο καρκινο στο παγκρεας.
Ευχομαι ολοψυχα ο θεος να δεινει δυναμη σε ασθενεις αλλα και στις οικογενειες τους .
Καταγράφηκε
Αντικαρκινική Κοινότητα

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: